"DOM BABCI" R. Montgomery, D. Litchfield

by - grudnia 09, 2017



Autorzy: Ross Montgomery, David Litchfield

Tytuł: Dom babci (The Building Boy)

Wydawnictwo: CzyTam

Okładka: Twarda

Ocena: 10/10

"Co wieczór przed położeniem się do snu chłopiec rozpalał ogień w kominku. Potem sadowił się koło babci w jej ulubionym fotelu. W domu panowała cisza, słychać było tylko szelest przewracanych kartek i tykanie zegara"



FABUŁA:


Dom babci, to książka autorstwa Rossa Montgomery'ego i Davida Litchfielda.  Książka wydana przez polskie Wydawnictwo CzyTam w 2017 r., zawiera w swych 32 stronach wiele emocji. Jak można domyśleć się po tytule, jednym z głównych bohaterów będzie babcia.

Babcia była architektem, co wieczór siada w swoim fotelu i opowiada wnukowi o domu, który dla niego zbuduje. Czas mija, kobieta robi się coraz starsza, opuszczają ją siły, aż w końcu jej zabrakło. Babcia umiera, a dom staje się pusty.

Chłopiec wpadł na niezwykły pomysł, nad którym wytrwale pracował przez wiele miesięcy.

"Nagle chłopiec poczuł się tak, jakby gwiazdy przyskoczyły do niego bliżej"

 Babcia była żywa, a jej głowę pokrywały dachówki. Wybrali się oni w podróż. Jeśli chcecie dowiedzieć się jaki był cel, koniecznie przeczytajcie opowieść.

MOJA OPINIA:

Dom babci, to niezwykła opowieść o więzi łączącej wnuczka z babcią, była silniejsza niż śmierć. 
Ciężko wytłumaczyć dziecku, dlaczego nagle nie może odwiedzić ukochanej osoby. Ta książka może być pretekstem do rozmowy, która wytłumaczy starszym dzieciom co to znaczy, że ktoś umiera. W ciekawy sposób nawiązuje do wątku przemijania czasu. 

Po śmierci babci chłopiec się nie załamuje, lecz wręcz przeciwnie. Zbudował babcię, która miała oczy jak okna, a głowę pokrytą dachówkami, jak dom o którym marzyli.

Zakończenie książki napawa optymizmem, marzenia się spełniają, choć czasem dłużej trzeba na nie poczekać, a więź babci i wnuczka jest najsilniejsza. Serdecznie polecam tą książkę wszystkim rodzicom. Moja 4-letnia córka była nią zachwycona. Tekstu nie ma za wiele, dzięki czemu młodsze dziecko będzie w stanie skupić uwagę na tekście, a te które dopiero zaczęło czytać, bez problemu sobie z nim poradzi.

Książka jest bogata w przepiękne ilustracje, przyciągają one wzrok, w interesujący sposób nawiązując do tekstu. Gładkie strony są miłe w dotyku dla dzieci. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na prezent dla swojego dziecka, to bez wahania polecam Dom babci. Jestem oczarowana i zachwycona tą historią, co ma swoje odzwierciedlenie w wysokiej ocenie pozycji. Absolutnie nic bym w niej nie zmieniła! Gorąco polecam:) 


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu CzyTam

https://czy-tam.pl/
https://czy-tam.pl/


You May Also Like

4 komentarze

Wpadnij na Instagrama