Zwierzoły

by - stycznia 23, 2018


Autor: Victor Escandell

Tytuł: Zwierzoły

Wydawnictwo: Dwie siostry

Okładka: Miękka

Ocena: 10/10

 

Książka Victora Escandella ma 120 stron i wygląda jak teczka, bo zamykana jest na gumkę. To druga pozycja Wydawnictwa Dwie Siostry, którą miałam przyjemność recenzować. Jest inna od poprzedniej bo to książka aktywnościowa. Co to tak naprawdę oznacza? Nie jest to typowa opowieść dla dzieci, bowiem nasze pociechy mogą po niej pisać, wyrywać kartki, jednym słowem robić wszystko to na co mają w danej chwili ochotę. To ich książka i oni decydują co z nią zrobią.


Ta niezwykła pozycja  zaczyna się od słów:

"Drodzy przyjaciele, zdradzę wam pewien sekret... Jedyną regułą w tej książce jest to, że...NIE MA REGUŁ. Malujcie i rysujcie to, na co macie ochotę!"

Myślę, że te wyjaśniają sens tej książki, czyli jednym słowem  - zabawę! Zwykle gdy kupujemy coś dziecku, to przestrzegamy go - uważaj bo zniszczysz, zagniesz rogi, wyrwiesz kartki. A tu mamy odwrotną sytuację, nasza pociecha decyduje co zrobi ze "Zwierzołami".

Przeglądając tę pozycję, po pierwsze zaskoczył mnie tytuł - nasuwa na myśl zwierzęta i o nich właśnie jest ta książka. Przedstawione są ich różne gatunki, np gronostaj, delfin. Dzięki temu dzieci mogą zobaczyć, jak wyglądają poszczególne zwierzęta. Na każdej stronie przedstawiony jest inny gatunek, autor nadał im imiona, a na kilku stronach są różne zadania do wykonania, np dorysować nogi i ogon osiołkowi.


Rysunki przyciągają wzrok, użyte kolory są bardzo miłe dla oka, każdemu dziecku się spodobają. Oprócz walorów estetycznych , "Zwierzoły" są też książką edukacyjną. Zachęcają dziecko do myślenia, a umieszczony na końcu atlas zwierzołów jest bardzo interesujący. Dodatkowo nasza pociecha może wyciąć dany rysunek i wręczyć go osobie, którą kocha.


Wydawnictwo Dwie Siostry po raz kolejny wydało książkę, która spodoba się nie tylko dzieciom, ale też i rodzicom. Najlepszą rekomendacją dla mnie był zachwyt mojej 5-letniej córki, która nie mogła się doczekać kiedy będzie mogła zacząć po niej rysować. To świetny sposób na spędzenie wspólnie czasu z dzieckiem. Jestem wprost oczarowana tą książką i polecam ją każdemu:)

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry

_____
Jeśli podoba Ci się mój blog, to zapraszam do:
a) polubienia mojego  FACEBOOK'a
i/lub 
b) zaobserwuj profil na  INSTAGRAMIE
 

You May Also Like

7 komentarze

 1. Ciekawy sposób "czytania" książki :-))
  Inetraktywny , to raczej jak zabawka :-)
  A jak to dzieci traktują taką formę rozrywki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córka jest zachwycona, że może bezkarnie pisać po książce:)

   Usuń
 2. Super! Pomysł na prezent dla córki :) będzie zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieco dziwna ta książka, ale rysunki faktycznie ciekawe :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. książka jest po prostu inna, bo nie dość że wiele w niej zadań do wykonania to i rysunki jak zwykle u sióstr przepiękne:)

   Usuń
 4. Uwielbiam takie kreatywne ksiazki dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń

Wpadnij na Instagrama