O mnie
Miło mi, że zawitałaś na moim blogu (piszę w formie żeńskiej, bo głównie moimi czytelniczkami są kobiety, mężczyzn również witam😊) Mam na imię Angelika i jestem mamą. Z zawodu filolog angielski i pedagog wczesnoszkolny. Uwielbiam gotować, w szczególności potrawy domowe, choć najbardziej lubię słodkości:) Będąc teraz na urlopie macierzyńskim, mam dużo wolnego czasu na czytanie. Jedyny gatunek jaki nie lubię sci-fi, a tak to sięgam po wszystko od książek dla dzieci po kryminały i romanse. Ten blog to połączenie moich dwóch pasji, czyli książek i gotowania. Znajdziecie tu przepisy na domowe obiady, desery, a także recenzje ostatnio przeczytanych przeze mnie książek, oraz wpisy dotyczące macierzyństwa i edukacji.

Blog powstał dla osób, które szukają prostych przepisów na domowe obiady, desery, recenzje książek, które warto przeczytać. Profil ewaluował i oprócz książek i gotowania, opisuję tu tematy związane z macierzyństwem i nauką języka angielskiego, a także tzw. "Misz-masz":)

10  informacji o mnie:

  1. Dzień rozpoczynam od kawy z mlekiem:)
  2. Pseudonim "Angel" pochodzi od mojego imienia.
  3. Moim ulubionym językiem jest angielski, oczywiście zaraz po polskim;D Chętnie czytam książki właśnie po angielsku.
  4. Kocham dzieci, odkąd pamiętam chciałam pracować z dziećmi, dlatego ukończyłam taki a nie inny kierunek studiów. 
  5. Gotować nauczyłam się z konieczności, a przerodziło się to w pasję i dlatego dodaję na blogu przepisy na dania domowe i desery.
  6. Moimi ulubionymi gatunkami literackimi są: kryminał, thriller, romans, powieść obyczajowa, chętnie sięgam po romans czy książkę dla dzieci.
  7. Nazwa bloga nawiązuje do dwóch głównych tematów, które na nim poruszam - APETYCZNE (gotowanie) KSIĄŻKI (wiadomo:):)
  8. Odkąd pamiętam lubiłam pisać, zarówno w języku polskim jak i angielskim.
  9. Mój artykuł o dwujęzyczności ukazał się w Ebooku  - "18 porad dla kochających rodziców" KLIK
  10. Moim marzeniem jest napisanie i wydanie książki. Uczyniłam pierwszy krok, bowiem wysłałam swoje opowiadanie na konkurs "Piórko 2018:D Kto wie, może kiedyś zostanę pisarką😊
Jako, że nie lubię się nudzić, a choć ciężko w to uwierzyć, przy dwójce czasu, mam jeszcze trochę wolnego czasu, to okres urlopu postanowiłam przeznaczyć na kolejny rozwój. Jestem na szczęście dobrze zorganizowana:) Przystąpiłam do firmy Oriflame, dzięki której oprócz oszczędzania na kosmetykach, w przyszłości mam zamiar budować swój zespół, aby zacząć zarabiać, pracując całkowicie zdalnie. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszam do zakładki współpraca i kontakt. 
Jestem w trakcie pisania swojego pierwszego ebooka.
Będzie mi miło jeśli zostawisz jakiś ślad po sobie😊 A poniżej 3 książkowe cytaty:

"Człowiek, który nie czyta dobrych książek, nie ma przewagi nad kimś, kto nie umie czytać..." (M.Twain)
"Jeżeli potrafisz porzucić pisanie, porzuć je. Jeśli nie potrafisz, jesteś pisarzem" (R.A. Salvatore)
"You can't buy happiness, but you can buy books and that's kind of the same thing" 


Share
Tweet
Pin
Share

Wpadnij na Instagrama